שיפור בתפקודם של חולי אלצהיימר שטופלו במערכת neuroADTM

שיפור ארוך טווח בתפקודם של חולי אלצהיימר שטופלו במערכת neuroADTMירידה בתפקודים הקוגניטיביים נחשבת לתוצאה טבעית שמתלווה אל העלייה בגיל. יחד עם זאת, ידועות כמה מחלות שמביאות להידרדרות קבועה, לעיתים גם מהירה, שהידועות שבהן היא מחלת האלצהיימר.

לאחרונה, כך נמסר, התגלו סימנים מעודדים בקרב חולים שטופלו בטכנולוגיה רפואית חדשה. למרות אין מדובר בריפוי של המחלה, הרי שיכולת התפקוד בקרב מרבית הנבדקים השתפרה. יותר מכך – השיפור בביצועים הקוגניטיביים המשיך להיות אפקטיבי גם לאחר פרק זמן ממושך למדי.

סדרת טיפולים אפקטיבית

המחקר המדובר, שהוצג לאחרונה בכינוס מקצועי, בוצע בשיתוף חברת נוירוניקס. החברה הישראלית במקור, עוסקת בעיקר בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לטיפול במחלות נוירולוגיות. החברה פיתחה מערכת שזכתה לשם neuroADTM, שביצועיה נבדקו במחקר שהתברר כמוצלח ובעל תוצאות מעודדות.

במחקר השתתפו כמה עשרות מטופלים, שקיבלו טיפול במערכת החדשנית. הטיפול איננו חד פעמי כי אם מבוצע בצורה של סדרה בתקופה של מספר שבועות. ניתוח תוצאות המחקר מגלה כי לאחר שישה שבועות של שימוש במערכת ניכר שיפור ועליה יפה ביכולת הקוגניטיבית של המטופלים ביחס למצב שלפני קבלת הטיפול.

בנוסף, ציינו החוקרים שלא רק בתקופה הסמוכה לסיום הטיפול נרשם שיפור. גם בבדיקות שנעשו לאחר סיום מפגשי הטיפול עדיין נרשמה פעילות קוגניטיבית באיכות טובה יותר. ביחס לטיפולים קיימים, מדובר בסימנים מעודדים, עם משך השפעה ארוך במיוחד.

צפויים ניסויים נוספים

כפי שפורסם, המחקר הנוכחי הקיף מספר מצומצם יחסית של משתתפים, כשלושים במספר. יחד עם זאת, מחברת נוירוניקס נמסר שאין מדובר בניסוי יחיד או ראשון מסוגי בטכנולוגיית neuroADTM. ניסויים נוספים כבר התקיימו וזאת – במרכזים רפואיים בישראל וגם מחוצה לה.

גם בארצות הברית הסתמן כי סדרת טיפולים בחולי אלצהיימר הוכיחה את עצמה כיעילה לאורך זמן. השיפור שהראו החולים במדדים של זיכרון ותפקוד כפי שנמדד אף לאחר שנה היה ברור. על פי המסתמן, קבלת טיפולים נוספים יסייעו לשמר ואף לשפר את ההצלחה שהוצגה לטווחי זמן נוספים, ארוכים יותר.

בכירים בהנהלת חברת נוירוניקס מרחיבים ואומרים שהמערכת החדשנית מציעה למטופלים טיפול יעיל, המבוסס על טכנולוגיה ייחודית. לא מדובר בשיפור נקודתי אלא למעשה בטכנולוגיה שמאפשרת לייצב את מצבם של החולים ואולי אף להאט התדרדרות נוספת. כעת, מבקשת החברה לערוך ניסויים נוספים, שיוכלו לשפוך אור נוסף על יעילות טיפולים חוזרים וטיפולים לאורך משכי זמן ארוכים יותר.

הבכירים מוסיפים ואומרים שיש בכך פתח גדול לתקווה עבור החולים ועבור בני המשפחה המודאגים מהירידה ביכולת הזיכרון. בהחלט אפשר שבעתיד, בזכות טכנולוגיה זו ובזכות שיפורים נוספים, ניתן יהיה להתייחס למחלת האלצהיימר כאל מחלה כרונית. מחלה שהיא מציקה אומנם, אך כזאת שניתן להתמודד עימה וליהנות מאיכות חיים סבירה ואפילו טובה.

טיפולים מסביב לעולם

נוירוניקס הישראלית, שפועלת גם ברחבי העולם דווחה בעבר שמערכות שפתחה כבר קבלו אישור במדינות שונות לרבות אירופה וישראל. גם במנהל המזון והתרפות האמריקאי רואים בחיוב את ההתפתחויות המבוססות על הטכנולוגיה החדשה. כפי שנמסר, טכנולוגיית neuroADTM תיבחן בהקדם בכדי לקבל החותמת הרשמית והיוקרתית הדרושה לתרופות ומכשירים רפואיים המשווקים בארה"ב. אם הכל יתקדם באופן הצפוי, יתקבל האישור בתוך זמן לא רב.

הטכנולוגיה החדשה של החברה מבוססת על שליחת גירויים ממוקדים למוח, באמצעות פולסים מגנטיים. יש בכך כדי לספק גירויי יעיל לפעילות מערכת העצבים המרכזית, תוך שיפור בביצועים קוגניטיביים וסימנים לשיקום מבני נוירולוגי. כבר כיום, ישנם מטופלים שמקבלים טיפולים כאלה בארץ, בחלק ממדינות אירופה וכן באסיה. לאחר אישור ה-FDA הטיפולים יהיו זמינים גם בארצות הברית.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715476

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר