קסדה מגנטית לטיפול בחולי אלצהיימר

קסדה מגנטית לטיפול בחולי אלצהיימרהרפואה המערבית מציעה כיום טיפולים מסוגים שונים לסובלים ממחלות בדרגות שונות. כשמדובר באלצהיימר, האפשרויות הטיפוליות מוגבלות יותר.

נכון להיום, לא ניתן לרפא את הסובלים מהמחלה, כי אם להקל עליהם ולאפשר להם להתמודד בצורה טובה יותר עם התסמינים הנלווים לה. אחת משיטות הטיפול החדשניות וגם המפתיעות בתחום היא קסדה מגנטית, שהתגלתה כיעילה במיוחד.

כמה מילים על מחלת האלצהיימר

מחלת האלצהיימר היא מחלה ניוונית הקשורה למערכת העצבים המרכזית. מדובר במחלה קשה מאד, ממנה סובלים לא מעט קשישים, אך היא גם כזו, שיכולה להופיע אצל צעירים. המחלה באה לידי ביטוי בניוון איטי של תאי העצב במוח עד להרס מוחלט שלהם.

הסממנים למחלה הם ירידה קוגניטיבית רבה מאד, המופיעה תחילה כפגיעה בזיכרון. עם הזמן, ככל שמתקדמת המחלה, מופיעה פגיעה גם בתפקודים נוספים של המוח, כמו היכולת להסיק מסקנות, יכולת החשיבה וגם ההתמצאות.

אחר כך נפגעות גם יכולות מוטוריות שונות, כמו כושר ההליכה למשל וגם השליטה על הסוגרים והיכולת לאכול באופן עצמאי. בהמשך, בשלבים מתקדמים יותר, החולה במחלת האלצהיימר הופך לחסר ישע לחלוטין והוא זקוק לסיוע.

מהי קסדה מגנטית

לסובלים ממחלת האלצהיימר מוצעים מספר טיפולים תרופתיים, אולם אלה יעילים אך ורק בשלביה הראשונים של המחלה. טיפולים תרופתיים אלה אינם יכולים לרפא את הסובלים מאלצהיימר, אך כן יכולים לעכב במידה מסוימת את התקדמותה.

לאחרונה מוצע הליך טיפולי חדשני, שאושר הן על ידי משרד הבריאות בישראל והן על ידי משרדי הבריאות במדינות אירופה השונות. טיפול זה כולל שימוש בקסדה מגנטית לצורך גירוי האזורים הפגועים במוח. הגרייה המוחית באמצעות הקסדה היא הליך טיפולי שמוכר שנים רבות, וכזה המספק מענה טיפולי גם במצבים רפואיים אחרים, ובעיקר במצבים של מחלות נפש שונות.

את הקסדה חובש המטופל במהלך הטיפול והיא, בעזרת השדה המגנטי שלה, יוצאת כמעין אותות חשמליים קלים, המגרים את תהליך ייצור התאים החדשים ומדמים תהליך של ריפוי.

כיצד פועלת

השימוש בקסדה מגנטית כטיפול לסובלים מאלצהיימר הוא פריצת דרך של ממש ותקווה עבור חולים רבים. על פי מחקרים, אצל החולים שסבלו מאלצהיימר בדרגה בינונית ולא רק קלה, ניכרו סימנים חיוביים לאור הטיפול, מה שהופך אותו ליעיל מאד.

הדבר קורה תודות לשדות המגנטיים המפעילים את הזרם החשמלי, המגיע ישירות אל האזורים הפגועים במוח, האחראיים למחלה. הזרם החשמלי מעודד היווצרות של תאים חדשים ובכך שיפור משמעותי בכל המדדים הקשורים לפעילות הקוגניטיבית וגם המוטורית.

יתרונות וחסרונות

טיפול באלצהיימר באמצעות קסדה מגנטית מציע יתרונות רבים. הוא יעיל לסובלים מאלצהיימר ברמה קלה וגם בינונית, בניגוד לתרופות, המשפיעות בעיקר בשלבים הראשוניים והקלים של המחלה. מעבר לכך, אין צורך בנטילת תרופות כלשהן, שמלוות פעמים רבות בתופעות לוואי לא נעימות וגם בהליכים כירורגיים פולשניים.

החיסרון הוא השפעותיו החיוביות של הטיפול מחזיקות מעמד במשך כשבועיים עד 4 שבועות לאחר הטיפול. אמנם זהו פרק זמן לא מבוטל, אך הדבר מצריך מצדו של המטופל חזרה על התהליך הטיפולי עצמו כדי לשמר את היכולות הקוגניטיביות והמוטוריות שלו.

נכון להיום, ולאור בחינת שיטת הטיפול באופן מעמיק, מומלץ לסובלים מאלצהיימר הנעזרים בטיפול זה, לעבור אותו אחת לחודשים או לשלושה, כשכל טיפול יימשך בכל יום במשך תקופה רציפה של שבועיים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715476

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר