האם הומיאופתיה יכולה לעזור לחולים באלצהיימר?

הומיאופתיהלא כל בעיית זיכרון בגיל המבוגר מעידה בהכרח על ירידה במצב הקוגניטיבי שנובעת מהתנוונות של רקמת המוח. עם זאת, כאשר נראים סימנים ברורים של שכחה, כאשר קיים קושי קבוע להיזכר בדברים שונים, בשמות, באנשים וכדומה, חשוב בהחלט לאבחן את המצב באופן מקצועי. יש לדעת שגם אם כיום טרם נמצא ריפוי מלא או חיסון לאלצהיימר, יש כמה שיטות שבהחלט יכולות לעזור. אחת מהשיטות הללו היא הומיאופתיה, שנחשבת לחלק חשוב מהרפואה המשלימה בימינו.

סיבות גנטיות והתנהגותיות

גם לאחר שנעשו מחקרים רבים אודות הסיבות לאלצהיימר, דמנציה ובעיות זיכרון נוספות שמאפיינות בעיקר את הגיל המבוגר, טרם הובררו כל מנגנוני המחלה. המחלה היא בעיקרה התנוונות של רקמות מוח, נוירונים ואקסונים. בין הסיבות למצב זה נזכיר את המאפיין הגנטי, מכניזמים של ירידה ברמת זרימת החמצן למוח (חסימת כלי דם), חבלות שנגרמו לאזור הפנים והראש. שגם סיבות התנהגותיות בהחלט מקושרות עם התגברות הסבירות לדמנציה ואלצהיימר, לרבות תזונת עתירת סוכר, מחלות רקע שונות כגון יתר לחץ דם, עישון וחוסר בפעילות גופנית.

טיפול ללא תרופות

הטיפול ההומיאופתי, שמבוסס על מתן תכשירים שאינם נחשבים לתרופות, נמצא כבעל סימנים מעודדים בסיוע לאנשים שאובחנו כחולי אלצהיימר וכן למטופלים שסובלים מירידה בזיכרון מסיבות אחרות. טיפול הומיאופתי הינו טיפול שניתן לכל מטופל בהתאמה אינדיבידואלית, בתכשירים המכונים רמדי. אלה הם מעין תרופות טבעיות, שמוהלים אותם לריכוז נמוך ביותר כך שלא נרשמת כל תופעת לוואי אפשרית. החומר בריכוז הנמוך הזה מסייע לגוף להילחם במצבים, בתופעות ובפתוגנים שונים וכן יש לו יכולת לסייע לגוף להילחם גם במצבים של פגיעה ברקמת המוח או טראומות שונות.

ראוי לומר שהרמדי אינם נחשבים לתרופות במובן המקובל, אולם מחקרים מראים שבקרב מטופלים רבים יש תוצאות חיוביות לטיפול זה. לאותם תמהילים אין תגובות עם חומרים אחרים, טבעיים או מלאכותיים ואין הם מפריעים לפעילות של תרופות מרשם. משום כך, אין חשש מטיפול הומיאופתי גם בקרב אנשים המטופלים בתרופות רגילות, בין אם בשל אלצהיימר ובין אם בשל מחלות אחרות.

יכול להאט את המחלה

מומחים להומיאופתיה מסבירים שמומלץ מאוד לאבחן אלצהיימר כמה שיותר מוקדם. למרות החשש המובן שיש בקרב אנשים בני הגיל השלישי מקבלת "חותמת" רפואית לקיומה של מחלת זיכרון, התעלמות לא תעלים את הבעיה. תאי מוח שמתים בשל אלצהיימר לא יכולים להשתקם או לגדול מחדש. מה שכן ניתן לעשות, באמצעות טיפול הומיאופתי ובאמצעות שילוב של דרכי פעולה נוספות שנזכיר בהמשך, זה להאט את אובדן תאי המוח ולהאט באופן מרשים את ההתדרדרות בפעילות המוחית.

עד כה טרם הובהרו לחלוטין הדרכים של המוח להתגבר על פגיעה נקודתית. עם זאת, מקובל להניח שבשל היכולת של המוח לבנות מעגלי פעילות כתחליף למעגלי אותות חשמליים שנפגעו, בכל זאת קיימת יכולת שיקום מסוימת (גם אם מוגבלת), כאשר מקבלים טיפול נכון.

הומיאופתיה משולבת

גם מטפלים הומיאופתים וגם מומחים אחרים לרפואה משלימה מסכימים בניהם שכדי שהתועלת תושג במלואה כדאי לשלב בין עקרונות ההומיאופתיה לבין עקרונות נוספים, שמוכרים לשיפור הזיכרון.

צריכה של ירקות ופירות טריים, שקדים ואגוזים בעלי מרכיבים אנטי אוקסידנטיים בהחלט יכולים לעזור להפחתת ההשפעה של רדיקלים חופשיים. גם תוספים שכוללים וויטמינים בכמוסות ואומגה שלוש משתלבים מצוין ביחד עם רמדי הומיאופתי. בנוסף, חשוב מאוד לא להסתגר מבחינה חברתית, נפשית והתנהגותית. חשוב מאוד להישאר פעילים, לפגוש אנשים, להצטרף לחוגים, לפתור חידות ותשבצים. כל אלה מאטים את התקדמות מחלת האלצהיימר ומשפרים לאין ערוך את איכות חייו של המטופל.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715476

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר